تبلیغات

لطفا اگر صاحب جیمیل هستید بروی +1 کلیک کنید

آخرین اخبار جدیدترین اخبار ورزشی عکس مجلس احمدی نژاد حمله به ایران فساد مالی بهداشت درمان هاشمی علمی دانلود رایانه تلفن همراه - 6 راه برای نابود کردن چروک پوست + عکس

6 راه برای نابود کردن چروک پوست + عکس

نویسنده :محمد
تاریخ:سه شنبه 8 فروردین 1391-04:49

پوست از جمله بخش های بدن است که باید از آن به دقت مراقبت کیم. در این میان پوست صورت به خاطر چین و چروک هایی که دارد باید بیشتر موورد توجه قرار بگیرد و برای این مراقبت راه های زیادی وجود دارد.
برای جلوگیری از پیر شدن هر بخشی از بدن باید مراقب آن بود و برای این مراقبت نیز باید کارهای متعددی را انجام داد و از برخی از کارها اجتناب کرد. پوست صورت نیز یکی از مهمترین بخش هایی است که برای جوان ماندن آن باید کارهای متفاوتی را انجام دهیم. در اینجا به شما چند راه را توصیه می کنیم که به کمک آن می توانید از پوست خود در
مقابل چین و چروک ها محافظت کنید.
*نور خورشید
یکی از عواملی که می تواند پوست را ازبین ببرد اشعه هایی است که در داخل نور خورشید وجود دارد. این اشعه ها تا 90 باعث چروک شدن و پیر شدن پوست شما می شود. برای مقابله با این امر می توانید از کرم ضدآفتاب اما به میزان کم استفاده کنید و همچنین سعی کنید تا در مواقعی که نور آفتاب بسیار زیاد است زیر آن تردد نکنید.
*شکر
در حالی که میزان زیادی از چروک های صورت به خاطر نور آفتاب است، رژیم های غذایی نامناسب نیز عوامل بسیار مهمی در این امر هستند. معمولا افرادی که در رژیم غذاییشان از شکر به میزان زیادی استفاده می کنند بیشتر دچار چروک بر روی پوستشان می شوند. شکر با فعالیت های شیمیایی که انجام می دهد باعث می شود تا به کلوژن های زیر پوست آسیب وارد شده و این امر موجب به وجود آمدن چروک بر روی صورت می شود.
*سیگار
اعتیاد در همه بیماری ها و مشکلات یک نقشی را ایفا می کند و در این مسئله نیز مستثنی نیست. سیگار نیز یکی از عواملی است که می تواند باعث به وجود آمدن چروک بر روی پوست شود همچنین عمل کشیدن سیگار خود باعث به وجود آمدن چروک به دور لب ها می شود. بهتر است برای داشتن یک پوست خوب از همین الان به فکر ترک سیگار باشید.
*آب بخورید
مهمترین راهی که می توانید به کمک آن پوست خود را نرم و لطیف نگه دارید این است که مرطوب باشد. این رطوبت تنها نباید از بیرون باشد و بلکه باید زیر پوست شما نیز مقداری مرطوب باشد. برای ان که پوستی مرطوب داشته باشید بهترین راه این است که آب بنوشید. همچنین می توانید از روغن های مختلف مانند روغن بادام و ویتامین E نیز استفاده کنید.
*چشم
از جمله مهمترین محل هایی که چروک ها در ابتدا نمایان می شوند دور چشم ها است. این چروک ها بیشتر به خاطر مشکلاتی که بینایی شما دارد به وجود می آیند. برای مثال دید ضعیف باعث می شود تا برای دقت چشم ها را جمع کنید و این خود ایجاد چروک در دور چشم ها می کند. بهتر است تا هر چند ماه به دکتر مراجعه کنید تا از مشکلات احتمالی چشم جلوگیری شود.
*استرس
از مهمترین عواملی که می تواند چروک های پوست را بیشتر کند استرس است. استرس نه تنها باعث می شود تا بیماری های متفاوتی مانند بیماری های قلبی و عروقی به سراغ شما آید بلکه می تواند پوست شما را نیز از بین ببرد. برای اینکه از استرس دوری کنید می توانید ورزش هایی مانند تای چای یا یوگا را امتحان کنید.


منبع:
http://9ktenews.com


Admin Logo
themebox Logo

_________________