تبلیغات

لطفا اگر صاحب جیمیل هستید بروی +1 کلیک کنید

آخرین اخبار جدیدترین اخبار ورزشی عکس مجلس احمدی نژاد حمله به ایران فساد مالی بهداشت درمان هاشمی علمی دانلود رایانه تلفن همراه - کوچکترین حلقه المپیک کشف شده در جهان + عکس

کوچکترین حلقه المپیک کشف شده در جهان + عکس

نویسنده :محمد
تاریخ:جمعه 12 خرداد 1391-03:16

دانش‌های بنیادی - پژوهشگران در آستانه المپیک 2012 لندن، مولکول جدیدی را در آزمایشگاه ساخته‌اند که با شکلی شبیه به حلقه‌های المپیک، الیمپیسن (olympicene) نامیده شده است. این مولکول از خانواده گرافن، ساختار جدید کربن است.

به گزارش نیوساینتیست، این مولکول از دو سال پیش در بانک اطلاعاتی کم‌اسپایدر ثبت شده بود، اما دیوید فاکس و آنیش میستری، پژوهشگران دانشگاه وارویک در انگلستان به تازگی توانسته‌اند آن را در آزمایشگاه بسازند. این ماده علاوه بر ویژگی‌های مرتبط با گرافن (هدایت الکتریکی بسیار زیاد، ضخامت فوق‌العاده اندک، استحکام بالا، سبکی و انعطاف‌پذیری فوق‌العاده) خواص چشم‌گیر دیگری نیز دارد که آن‌را برای سلول‌های خورشیدی و منابع روشنایی پیشرفته مانند ال.ای.دی به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند.


در این تصویر که با استفاده از میکروسکوپ نیروی اتمی غیرتماسی در مرکز تحقیقاتی آی.بی.ام در زوریخ سوییس گرفته شده، می‌توانید مولکول الیمپیسن (olympicene) را ببینید که پهنای آن فقط 1.2 نانومتر است (هر میلی‌متر معادل یک میلیون نانومتر است) و کوچک‌ترین حلقه پنج‌تایی است که تاکنون در عالم دیده شده است.

 منبع:
http://9ktenews.com


Admin Logo
themebox Logo

_________________