تبلیغات

لطفا اگر صاحب جیمیل هستید بروی +1 کلیک کنید

آخرین اخبار جدیدترین اخبار ورزشی عکس مجلس احمدی نژاد حمله به ایران فساد مالی بهداشت درمان هاشمی علمی دانلود رایانه تلفن همراه - فیسبوک 12 میلیارد دلار داد تا بتواند گوشی موبایل بسازد !

فیسبوک 12 میلیارد دلار داد تا بتواند گوشی موبایل بسازد !

نویسنده :محمد
تاریخ:سه شنبه 9 خرداد 1391-02:23

بازار تلفن‌های همراه آنقدر جذاب است که گوگل با پرداخت ۱۲.۵ میلیارد دلار بخش موبایل موتورولا را خرید تا گوشی‌های هوشمند خودش را بسازد.

 

قبلا خبرهای زیادی از ساخت گوشی هوشمند توسط فیس‌بوک شنیده می‌شد که بیشتر به شایعه شبیه بودند و در نهایت خبری از این گوشی‌ها نشد. از طرفی گوشی‌هایی با امکانات یکپارچه با فیس‌بوک و حتی تعبیه‌ی دکمه‌ی فیزیکی «فیس‌بوک» روی صفحه کلیدشان (مانند HTC ChaCha) هم به بازار آمدند، اما با اقبال زیادی مواجه نشدند. اما این‌بار فیس‌بوک تصمیم بزرگی گرفته است و شایعات دوباره برگشته‌اند؛ ساخت گوشی هوشمند با کمک مهندسان سابق اپل که در پروژه‌های iPhone و iPad شرکت داشته‌اند.

سینا سعیدی: زاکربرگ چندین بار گفته‌است که تلفن‌های همراه از اولیت‌های بالای شرکت هستند. اگر این صحبت‌ها را در کنار نظرات کارمندان فیس‌بوک بگذاریم که عقیده دارند: «زاکربرگ همیشه نگران است اگر به‌زودی یک گوشی هوشمند نسازد، فیس‌بوک در گوشی‌های همراه در حد یک نرم‌افزار در میان میلیون‌ها نرم‌افزار دیگر باقی بماند»، متوجه می‌شویم تصمیم این دفعه‌ی فیس‌بوک برای ساخت گوشی، چیزی بالاتر از یک شایعه است.
شنیده‌ها حاکی از این هستند که فیس‌بوک گوشی خودش را سال آینده به بازار روانه خواهد کرد، اما هیچ اطلاعی از شکل، امکانات و حتی سیستم‌عامل این گوشی در دسترس نیست. کسانی که این اخبار را به رسانه‌ها داده‌اند، از ترس از دست دادن شغل‌شان در فیس‌بوک یا رابطه‌ی نزدیکشان با این شرکت، تاکید داشته‌اند که ناشناس بمانند. این منابع همچنین گفته‌اند که: «فیس‌بوک اخیرا چند نفر ار مهندسانی که در بخش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری iPhone کار می‌کرده‌اند را استخدام کرده. همچنین یک نفر از مهندسان iPad را هم به استخدام خودش در آورده است.»

این افراد افزوده‌اند: «این سومین تلاش فیس‌بوک برای ساخت گوشی است. در سال 2010 فیس‌بوک تصمیم به این‌کار گرفت اما بعد از مدتی، وقتی با سختی‌های کار مواجه شد، پروژه تعطیل شد.» سختی‌های ساخت گوشی، فیس‌بوک را به فکر همکاری با سازندگان بزرگ گوشی‌ انداخت؛ همانطور که سال قبل شایعاتی مبنی بر همکاری فیس‌بوک و HTC بر سر ساخت یک گوشی با اسم Buffy منتشر شد. منابع خبری می‌گویند کار بر روی Buffy همچنان ادامه دارد و تیمی که روی این پروژه کار می‌کند گسترش یافته. این تیم روی سایر گوشی‌های هوشمند تحقیقاتی هم انجام داده است.
طبق گفته مهندسانی که قبلا برای اپل کار کرده‌اند و الان در استخدام فیس‌بوک هستند، زاکربرگ در اولین ملاقات، از آنها درباره‌ی جزییات پیچیده‌ای مثل نوع چیپ‌های گوشی‌ها سوال کرده‌است. مهندس دیگری می‌گوید زاکربرگ از او درباره کارکرد درونی گوشی سوالات زیادی کرده که اصلا شبیه به کنجکاوی نیست و نشان از یک تصمیم جدی است.
فیس‌بوک تاکنون این شایعات را نه رد کرده و نه بر صحت‌شان تاکید داشته و تنها واکنش این شرکت این جملات است: «ما به موازات کل صنعت موبایل در حال کار هستیم، با اپراتورها، سازندگان سخت‌افزار، تهیه‌کنندگان سیستم‌عامل و نویسندگان برنامه‌های کاربردی همکاری می‌کنیم.»
برای فیس‌بوک که به تازگی سهامش را عمومی کرده، منابع جدیدی از درآمد حیاتی هستند. فیس‌بوک از اینکه در بازار پرسود گوشی‌های هوشمند بدون سهم بماند، در ترس است و تمام این نکات می‌تواند توجیهی بر تلاش‌های فراوانش در ساخت گوشی هوشمند باشدمنبع:
http://9ktenews.com


Admin Logo
themebox Logo

_________________